doubleh
14 بهمن 1401 - 16:45

شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصوبه «روز چهارمحال و بختیاری» تجدید نظر کند

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: انتظار داریم شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به مصوبه «روز چهارمحال و بختیاری»تجدید نظر کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد با بیان اینکه در چند روز گذشته شاهد نزول نعمت الهی در استان بودیم، گفت: متاسفانه مردم و دولتمردان آمادگی لازم برای مقابله با این حجم از بارش برف را نداشتند که البته بارها گفته‌ایم برای روزهای بحران فکر اساسی شود، که متاسفانه توجه نشده است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در سیل گذشته گفتیم این استان به سخت‌افزارها و ماشین‌آلات بیشتری نیاز دارد که توجه شد اما کافی نبود، افزود: در برف هم شاهد کمبود امکانات بودیم که روز گذشته استاندار قول تامین برخی ماشین‌آلات را داد، البته امیدوارم که این رفع کمبودها مقطعی نباشد و در حد پاسخگویی به نیازهای مردم باشد.

وی ادامه داد: لازم است از صبوری مردم، تلاش مسئولان مخصوصا رانندگانی که چند شب نخوابیدند تا راهی بسته نشود تشکر کنم.

نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: روز ۲۰ بهمن بخاطر کار ارزشمند و تاریخی که بختیاری‌ها انجام دادند به نام «روز چهارمحال و بختیاری» نامگذاری شده است، در این روز مردم استان با حضور در تهران از بختیار بخاطر تحرکاتی که انجام می‌داد تبری جستند و با امام خمینی(ره) بیعت کردند، به همین مناسبت این روز در شورای فرهنگ عمومی استان به نام «روز چهارمحال و بختیاری» ثبت شد، اما متأسفانه اخیرا در شورای عالی انقلاب فرهنگی با تغییر تاریخ، روز دیگری را به نام استان ثبت کرده اند.

وی افزود: انتظار داریم شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به این مصوبه تجدید نظر کند زیرا که چه بخواهند و چه نخواهد این روز در استان به اسم چهارمحال و بختیاری ثبت شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: اگر انقلاب قوی نمی‌شد و خاری در چشم دشمن نبودیم دشمن این همه تحریم، اغتشاش و مشکل بر سر راهمان ایجاد نمی‌کرد، پس بدانید که انقلاب قوی است و کشور به سمت قله های پیشرفت در حرکت است، که ان شاء الله مثل سال های گذشته همچنان تیرهای دشمن به سنگ خواهد خورد.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام البیض ماه رجب گفت: امسال ۴ هزار نفر برای اعتکاف ثبت نام کرده‌اند، این عزیزان و عموم مردم را برای استفاده از این روزهای خاص ماه رجب توصیه می‌کنم.

یادآور می‌شود؛ نمازگزاران پس از اقامه نماز جمعه، به شکرانه بارش های اخیر در استان و نزول رحمت الهی نماز شکر خواندند.

پایان پیام/۶۸۰۳۶

منبع: فارس
شناسه خبر: 1017117